IMG 5852

Nowoczesne technologie i ich wykorzystanie w procesie uczenia się i nauczania.

Aplikacje AR

            W poszukiwaniu atrakcyjnych dla uczniów aplikacji na pewno Rozszerzana Rzeczywistość jest dla nich niezwykle atrakcyjna. Aplikacje pozwalają nie tylko na rozwijanie umiejętności manualnych dzieci, ale także sprawią, że kolorowanie i “ożywianie” obrazków staje się magiczne. Pozwalają one dzieciom uwolnić duszę artysty z jednoczesnym wejściem w interakcję z pokolorowanym obrazkiem.

            Mogli  się o tym przekonać moi uczniowie z klasy Ia,  pracującz dwoma takimi aplikacjami. Pierwszą z nich Quiver wykorzystaliśmy podczas „Dnia Kropki”. Jakże wielkie było ich zaskoczenie, kiedy po zeskanowaniu za pomocą aplikacji swojej kolorowanki, zobaczyli zamiast kropki poruszającą się kule z ich malowankami.

            Druga aplikacja -Chromvilleożywiła ich kolorowankę poziomki i pozwoliła na utrwalenie wiedzy o budowie roślin Nie tylko zobaczyli swoją roślinkę w 3D, w ale także po naciśnięciu odpowiedniej ikonki np. słoneczko, woda na obserwowanie, jak pod wpływem tych składników ich poziomka się rozwija. Nauka i zabawa w jednym.

                                                                         Wychowawca kl.1A Ania Tracz