IMG 20190919 100155

W ramach działańzwiązanych z bezpieczeństwem19 września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach, które przeprowadziła dla nich PaniAnna Szczerba- St. inspektor referatu prewencji KP wNowogardzie.

W trakcie spotkania obejrzeli animowane filmy na temat, różnych sytuacji związanych z poruszaniem się po drogach, uzyskali niezbędne informacji o bezpiecznym pokonywaniu drogi do szkoły i ze szkoły do domu. Funkcjonariuszka tłumaczyła podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz poinformowała o zagrożeniach, z którymi uczniowie mogą się spotkać na drodzeiw jej pobliżu.Przypomniała również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze.

Dzieci nie tylko uważnie słuchały, ale także brały aktywny udział w zajęciach. Nie jest dla nich obce jakie zachowania są dozwolone, a jakie zabronione, doskonale wiedzą, że zabawy na przystankach, gonitwy za autobusemi przebieganie przez jezdnię są niebezpieczne. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Pedagog szkolny Anna Szymańska