W tym roku aż 5 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia Burmistrza Nowogardu „Młody Talent Ziemi Nowogardzkiej”. Poniżej prezentujemy największe osiągnięcia nagrodzonych uczniów za okres przyznanego stypendium.

Klara KraszewskaKlara Kraszewska – uczennica klasy 8 c, średnia ocen 5,44

Osiągnięcia lata 2017/2018 - 2018/2019

Laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięco-Młodzieżowej „O Bursztynową Nutkę”, Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Biologicznym „Eko-planeta”, Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”, I miejsce w III Regionalnym Konkursie Piosenki Ludowej „Piękna Nasza Polska Cała”, I miejsce w XIII Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej „Gwiazdka”, II miejsce w IV Regionalnym Konkursie Pieśni Patriotycznej „Polskie Drogi”, III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej, I miejsce w Gminnym Konkursie O Ziemi Nowogardzkiej ,,Nowogard przyszłość i teraźniejszość", I miejsce w Miejsko-Gminnym Konkursie „Matematyczne Asy z VII klasy”, I miejsce w Miejsko-Gminnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii”, I miejsce w Gminnym Konkursie Czytelniczym „Myślę więc czytam”, I miejsce w Gminnym Konkursie „The Voice Kids – Wierzbięcin”, I miejsce w Mistrzostwach Gminy Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt, II miejsce w Mistrzostwach Gminy Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt, III miejsce w Mistrzostwach Gminy Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt.

Klara uczęszcza na zajęcia wokalne do Nowogardzkiego Domu Kultury. Bierze udział w konkursach i przeglądach piosenki osiągając wysokie lokaty.

Martyna FedenczakMartyna Fedeńczak - uczennica klasy 8 c, średnia ocen 5,83

Osiągnięcia lata 2014/2015 – 2018/2019

Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu na Młodego Parlamentarzystę i udział w XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży Warszawa 2019, Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Biologicznym „Meditest”, II miejsce w Powiatowym Konkursie Znajomości Języka Angielskiego MacMillan, II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „English Champion”, II miejsce drużynowo w Eliminacjach Powiatowych XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, III miejsce w Gminnym Konkursie o Ziemi Nowogardzkiej „Nowogard - Moja Mała Ojczyzna”, II miejsce w Miejsko-Gminnym Konkursie „Parki Narodowe Polski”, I miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej „Mini Mundial”, II miejsce w Mistrzostwach Gminy Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt.

Pasją Martyny jest jazda konna. Na tym polu również osiąga sukcesy w zawodach w skokach na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

 

Julia KiedrowskaJulia Kiedrowska - uczennica klasy 8 c, średnia ocen 5,59

Osiągnięcia lata 2014/2015 – 2018/2019

Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu na Młodego Parlamentarzystę i udział w XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży Warszawa 2019, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kreska”, I miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim „Moja Baśń”, I miejsce w Powiatowym Konkursie Poezji Maryjnej, I miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „W Świecie Legend Pomorza Zachodniego”, I miejsce w eliminacjach gminnych na opowiadanie „ I ja mogę pomagać”.

 

 

 

Hadi YahfoufHadi Yahfouf - uczeń klasy 8 c, średnia ocen 5,41

Osiągnięcia rok szkolny 2018/2019

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”, Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego MATFAN, Finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych KO, Finalista Wojewódzkiego Konkursu J. Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych KO, I miejsce w Miejsko-Gminnym Konkursie „Matematyczne Asy z VIII klasy”.

Hadi uczęszcza do Szkoły Muzycznej I St. w Goleniowie filia w Nowogardzie - klasa gitary. Bierze udział w licznych konkursach gitarowych osiągając wysokie lokaty na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

 

Boleslaw GrygowskiBolesław Grygowski – uczeń klasy 7 c, średnia ocen 5,62

Osiągnięcia rok szkolny 2018/2019

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół podstawowych KO, Finalista X edycji Wojewódzkiego Turnieju „Szare Szeregi”, II miejsce w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Ręcznej Chłopców, II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Goleniowskiego w Mini Piłce Ręcznej Chłopców, III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Mini Piłce Koszykowej, I miejsce w konkursie ortograficznym „Z Niepodległą na TY”, II miejsce w Konkursie Historycznym „Święto Niepodległości - co wiesz o 11 listopada”.

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!