minimundial
14 czerwca 2019 na stadionie Pogoni Szczecin przy ul. Twardowskiego w Szczecinie odbył się wielki finał Mini Mundial 2019 w piłce nożnej. Nasi uczniowie zakwalifikowali się do niego we wcześniejszych eliminacjach gminnych. Szkołę reprezentowały dwie grupy : młodsza z kl. III-IV Hiszpania oraz starsza z kl. V-VI Rumunia. Młodsza grupa zajęła wysokie 4 miejsce, natomiast starsza wygrała swoją kategorię i w nagrodę pojedzie na mecz kwalifikacyjny reprezentacji Polski z Austrią, który odbędzie się 9 września na stadionie narodowym w Warszawie.

Skład drużyny Rumunii: Jakub Łuczyszyn, Maciej Płachecki, Karina Czuba, Mateusz Połatyński, Karol Stefański, Max Labocha, Tobiasz Laskowski, Raul Gomez-Syldatk, Zuzanna Pędziszczak, Gabriel Bartos, opiekun Bogdan Wawryczuk.

Dużym wyróżnieniem jest także zdobycie tytułu najlepszego bramkarza w grupie starszej przez Jakuba Łuczyszyna. Wielkie gratulacje dla całej drużyny z SP 1 oraz wszystkich drużyn z Nowogardu, a w szczególności drużynie Holandii z SP 3, której zabrakło tak nie wiele, abyśmy mogli razem kibicować naszej reprezentacji w meczu z Austrią.