kosmetyczka
Od wielu lat uczniowie naszej szkoły mają okazje na specjalistyczne porady, związane z dbaniem o zdrowie, szczególnie w aspekcie zdrowej i pięknej cery. To wszystko dzięki pomocy Pani Lidii Jankowskiej, która prowadzi te zajęcia. Tym razem z jej fachowych wskazówek w dniu 26.05.2019 r. skorzystali uczniowie klasy VI b.

W trakcie spotkania z kosmetologiem dowiedzieli się, jakie są typy skóry, czym się charakteryzują, jak je rozróżniać i jak pielęgnować. Podczas prelekcji pani kosmetolog zwróciła szczególną uwagę na podstawowe zasady w codziennej pielęgnacji skóry. Tłumaczyła, jak odpowiednio dobrać kosmetyk w zależności od rodzaju i typu skóry (np. krem, tonik), kiedy nie należy używać niektórych kosmetyków oraz z jakich zabiegów można skorzystać w gabinecie kosmetologicznym.

Podczas spotkania uczniowie mieli wiele pytań i na wszystkie otrzymali odpowiedź. Dziękujemy naszemu gościowi za przemiłe spotkanie, bezinteresowne ofiarowanie cennych i jakże ważnych porad.

 

Pedagog Szkolny -Anna Szymańska