programowanie
KLASA 3A Z NAGRODĄ I DYPLOMEM W RAMACH WYZWAŃ” TYGODNIA Z TECHNOLGIĄ” PROGRAMU „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”

„Uczymy dzieci programować” to program, w którym bierzemy udział już po raz trzeci. Oprócz całorocznych zadań, przewidzianych w programie twórcy, czyli Rafał Mitkowski- Firma EduSense i Anna Świć- należąca do grupy Superbelfrzy RP, autorka bloga „Kodowanie na dywanie” przygotowują tzw. wyzwania specjalne w formie konkursu. Takim właśnie był ostatni pod nazwa „Tydzień z technologia”. Realizowaliśmy przewidziane wyzwania, które zawierały oprócz kodowania na macie, wykorzystanie technologii AR, kody QR, wirtualną matę, tworzenie kolaży ze zdjęć itp.

Tematyka poszczególnych zadań:

● Mój smartfon, mój tablet - jak powinien wyglądać, jakie funkcje posiadać, żeby nie tylko bawił, ale i uczył

● Bezpieczny Internet - gra planszowa z kodami QR

● Nie tylko używam, ale i tworzę - dziecięce pomysły na funkcjonalne aplikacje

● Od kodowania na dywanie do wirtualnej maty Edu-Sense

● Mały robot w świecie rozszerzonej rzeczywistości

● Uwaga, akcja, cięcie - tworzymy naszą pierwszą reklamę

Każde zadanie było przez nas relacjonowane w formie opisu i dołączenia zdjęć, filmików z zajęć. Podsumowaniem było zdanie sprawozdania z całości.

Na podstawie tego twórcy „Tygodnia z technologią” dla najciekawszych relacji przyznali nagrody. Cieszymy się bardzo, że wśród nagrodzonych znaleźliśmy się także my. Otrzymaliśmy puzzle AR i kolejny już dyplom za udział w konkursie.

Wychowawca kl.3a- Anna Tracz