kartka
W październiku w ramach kampanii „BohaterON – włącz historię!” uczniowie naszej szkoły wysłali do Powstańców Warszawskich aż 215 507 kartek.

Celem akcji było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz ukazanie Powstania przez pryzmat historii osób, które brały w nim udział.

Okazało się, że nie jest to korespondencja w jedną stronę.

Dnia 20 maja 2019 roku uczennica klasy II C Adrianna Fedeńczak otrzymała odpowiedź na swoją kartkę od jednej z uczestniczek Powstania Warszawskiego Marii Downarowicz pseudonim ,, Myszka’’.

To gest bardzo prosty, ale bardzo wiele znaczący dla byłych powstańców. Świadczy o tym treść kartki jaką otrzymała Ada.

Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy wyrazić Powstańcom Warszawskim swoją wdzięczność za poświęcenie i heroiczną walkę o wolność.

Wychowawca kl.II C

B.Biniecka