MAŁA LEKCJA SZYCIA „POD OKIEM” RODZICA

W środę 3 kwietnia uczniowie klasy 3a gościli Panią Dorotę Lewandowską- mamę naszej Agatki Lewandowskiej. Nasz gość z racji swojego zawodu- krawcowa wprowadził uczniów w tajniki tego zawodu. Podczas zajęć uczniowie nie tylko dowiedzieli się wszystkiego o profesji pani Doroty, ale pod jej fachowym okiem mogli, w większości pierwszy, raz nauczyć się sztuki szycia od podstaw. Było więc nawlekanie nici, robienie pętelki, samodzielnie wykonanie formy do szytych przez siebie zabawek, przyszywanie guzików. Oj natrudzili się bardzo, ale robili to z ogromną chęcią i zapałem. Nawet chłopcy nabrali bakcyla do szycia, dzielnie obracali igłą, szyjąc najprostszym ściegiem -fastrygą. Patrzyłam z podziwem na ich poczynania, bo dawno nie widziałam swoich uczniów tak skupionych.

Była to bardzo ciekawe doświadczenie dla uczniów, dla mnie i Pani Doroty w roli prowadzącej, za co jej bardzo dziękujemy.

Wychowawca klasy III a Anna Tracz