spotkanie
22 marca uczniowie klasy II a oraz II b gościli podczas zajęć mamę Sary, panią Wiolettę Witkowską-Kowalczyk, która jest sędzią Sądu Rejonowego w Goleniowie, przewodniczącą wydziału rodzinnego i nieletnich. Pani Wioletta zapoznała uczniów z tajnikami pracy sędziego. Pokazała togę - strój, który obowiązuje podczas rozpraw sądowych, wyjaśniła co to jest kodeks i co on zawiera. Opowiadała również o różnych sytuacjach, które wydarzyły się w okresie wieloletniej pracy w sądzie. Uczniowie słuchali z dużym zainteresowaniem, zadawali mnóstwo pytań. Na zakończenie spotkania pani Wioletta zainscenizowała sąd nad wilkiem, który zjadł babcię. Przydzielone role odgrywali uczniowie. Był sędzia, obrońcy, oskarżony wilk i świadek. Mama Sary w ciekawy i praktyczny sposób przybliżyła dzieciom rolę sędziego oraz innych pracowników sądu. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Dziękujemy mamie Sary za poświęcony nam czas i ciekawe zajęcia.