W szkole zawsze jest ciekawie w szkole uczę się i bawię”

mt_galler:przedszkolaki_w_szkolePodczas ostatnich dwóch tygodni, na korytarzach naszej szkoły, mogliśmy widzieć najstarsze grupy dzieci ze wszystkich nowogardzkich przedszkoli. Poznawali naszą placówkę nie tylko od strony wizualnej, ale uczestniczyli w zajęciach wspólnie ze swoimi nieco starszymi kolegami z naszych klas edukacji wczesnoszkolnej.

Każda grupa goszczona była przez inną klasę. Tak więc do klasy Pani Elżbiety Grad- Ia i Pani Wandy Michalak- IIa przybyły dzieci z przedszkola na Zielonej, w klasie Pani Iwony Nazarczyk Ib - dzieci z Przedszkola nr 4 na ul. Kościuszki. Klasa II b wraz ze swoją wychowawczynią Lidią Tatarą- bawiła się z uczniami naszej zerówki, klasa Pani Beaty Binieckiej II c – gościła dzieci z Przedszkola nr 1 „Niezapominajka”, a na zajęciach w klasie III a uczestniczyły dzieci z Przedszkola na ul. Poniatowskiego.

Każde spotkanie to wspólna zabawa i nauka z naszymi gośćmi. Dzieci mogły wykazać się twórczością – licząc jednocześnie na pomoc i współprace naszych uczniów, podczas zajęć plastyczno- technicznych, muzycznych. Pracowały indywidualnie i grupowo wykonując różnorodne, kreatywne specjalnie dla nich przygotowane karty pracy. Sprawdzały się w swoich umiejętnościach polonistycznych, matematycznych. Działały aktywnie wykonując labirynty krzyżówki, rebusy. Na mini matach bawiły się w kodowanie. Nie zabrakło też radosnych zabaw ruchowych, zabaw w kalambury, scenki dramowe. Mogły przekonać się i zobaczyć, że naszej szkole dbamy o wszechstronny rozwój każdego ucznia, stosujemy innowacyjne, skuteczne metody, formy pracy, tak aby nauka była dla naszych uczniów radością, możliwością indywidualnego rozwoju.

Wychowawcy klas- kl. I a, I b, II a, II b, II c, III a