bezpieczne_ferie
Już kilka dni dzieli nas do rozpoczęcia ferii zimowych.Jest to czas odprężenia, wypoczynku i o ile pogoda dopisze, czas zimowego szaleństwa, zabaw na śniegu, lodzie.

Aby był on bezpieczny 17 lutego uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w spotkaniuz Panią Anną Szczerbą- St. inspektorem referatu prewencji KP Nowogard.Podczas pogadanki połączonej z prezentacją multimedialnąomówiła podstawowe zasady bezpiecznych zachowańw trakcie zabaw i samodzielnego pobytu w domu.Szczególna uwaga została skupiona na zasadach bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych, zabaw na świeżym powietrzu. Policjantka przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych, tj. rzekach, jeziorach, stawach oraz ostrzegała przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ulic. Zostały również omówione zasady postępowania, gdy jest się świadkiem wypadku, gdy lód się załamie oraz nauka składania meldunku o wypadku, a takżeprzypomnienie i utrwalenie numerów alarmowych.

Nasi wychowankowie z uwagą słuchali o tym, co zrobić, by ferie zimowe spędzić bezpiecznie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Teraz z pewnością unikną wielu zimowych niebezpieczeństw.

Pedagog Szkolny -Anna Szymańska