razemNAswietaGłównym celem charytatywnej działalności w szkole jest uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych ludzi, szczególnie dzieci, których życie jest przepełnione bólem, cierpieniem czy niedostatkiem, a także dostrzeganie ubóstwa w swoim środowisku i wyjście mu naprzeciw.
Działalność charytatywna ma głęboki sens i wymiar solidarności z potrzebującymi.

Wprowadzając w życie ideę pomocy, wsparcia i braterskiej miłości względem innego człowieka Szkolne Koła Wolontariatu naszej szkoły zorganizowało kolejną, wspólną zbiórkę. Tym razem została ona przeznaczona na potrzeby mieszkańców przebywających w naszej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. Chyba nikt inni, jak właśnie dzieci szczególnie oczekują Świąt Bożego Narodzenia z radością i nadzieją na podarunki. Rozumiejąc tą potrzebę uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzicami, na których dobre serce zawsze możemy liczyć, bezinteresownie ofiarowali na potrzeby tej akcji mnóstwo różnych przyborów szkolnych i środków higienicznych. Były więc zeszyty, bloki, długopisy, kredki, farby, itp., a także żele pod prysznic, szampony, dezodoranty, mydła itp. Nad całością zbiórki czuwały Panie: Iwona Nazarczyk i Elżbieta Kwiatkowska.

Wszystkie zebrane artykuły zostały zawiezione i podarowane w formie prezentów młodzieży przebywającej w nowogardzkiej Placówce Opiekuńczo- Wychowawcze 21 grudnia przez opiekunów kół Annę Szymańską, Bogdana Wawryczuk i Iwonę Nazarczyk.

Bardzo dziękujemy uczniom i rodzicom, którzy przyłączyli się do zbiórki. Pamiętajmy, że warto pomagać.

Szkolne Koło Wolontariatu