IMG 20181123 10035923 listopada 2018 r w ramach realizacji tematyki zdrowotnej oraz przybliżenie zawodu aptekarza , wychowawczynie klasy 2A i 2 B zaprosiły pracowników apteki do szkoły, panią mgr farmacji Paulinę Kozłowską oraz p. Dorotę Skowrońską. Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się czy praca w aptece jest ciekawa. W czasie prezentacji pani Paulina omówiła jaki personel pracuje w aptece ,czym zajmuje się farmaceuta, podkreśliła, że jest to praca ,która przynosi dużo satysfakcji, pomaga innym. Zwróciła uwagę ,że należy dobrze się uczyć, aby w przyszłości pracować w aptece.

Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki oraz plastry, które pomagają w walce z chorobą.

Opowiedziała również, że praca ta polega także na wykonywaniu leków na zamówienie, według specjalnych receptur. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób są poukładane leki. I okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne.

Podczas rozmowy Pani farmaceutka przypomniała, że pod żadnym pozorem nie można bawić się lekarstwami oraz, że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały panią Paulinę , która odpowiadała na  nurtujące ich pytania.

Na koniec dzieci otrzymały długopis-termometr z magnesem z czego bardzo się ucieszyły , a na zakończeniu spotkania uczniowie podziękowali ogromnymi brawami za ciekawą lekcję , wręczając obu paniom kwiatki.

Dziękujemy Pani Paulinie Kozłowskiej oraz pani Dorocie Skowrońskiej za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu!

Lidia Tatara

Wanda Michalak