Jesienne popołudnia nie takie straszne!

2 października 2018 odbyła się wycieczka szkolna klas piątych do szczecińskiego kina "Helios". Zbiórka została wyznaczona o godzinie 8:00, przy placu Szarych Szeregów. Autokar przyjechał, policja sprawdziła jego stan techniczny, był bez zarzutu. Wyjazd był około godziny 8:10. Podróż minęła w bardzo dobrej atmosferze, nawet podczas podróży wszyscy bawili się świetnie. Czas dojazdu do Szczecina upłynął bardzo szybko.Gdy dojechaliśmy, uczniowie wysiedli i szli za opiekunkami: panią Pauliną Górską-Elwart, panią Pauliną Śmigielską, panią Gabrielą Bartos, panią Aleksandrą Demkowicz oraz panią dyrektor Anną Łysiak w stronę kina. Wszyscy kupili sobie przekąski, gigantyczne popcorny były kupowane najczęściej! W końcu weszliśmy do sali, gdzie usiedliśmy na bardzo wygodnych miejscach. Po chwili do sali wszedł pan, który zamiast reklam zadawał nam pytania dotyczące cukierkowego Święta Halloween. Czy wiedzieliście, że Halloween pochodzi z Irlandii? Zostały rozdane wspaniałe nagrody i na dodatek nasz kolega Maciek, który miał akurat urodziny też otrzymał prezent.

Zaczął się film pt. "Zegar czarnoksiężnika". Opowiadał o chłopcu, który przeprowadził się do swojego wujka czarnoksiężnika. Odkrywał tajemnice tamtego domu, w którym mieszkał wujek, a wcześniej bardzo potężny czarodziej. Film był świetny, był jednocześnie zabawny jak i miał w sobie nutkę strachu, opinie dzieci były bardzo pozytywne.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji "McDonald’s", gdzie wszyscy zamówili coś pysznego. Gdy wszyscy już zjedli, znów wsiedliśmy do autokaru i wróciliśmy do Nowogardu.Wszystkim serdecznie polecamy film, wycieczka była świetna! Miała ona na celu oderwanie się od nauki i zrobienie sobie krótkiej przerwy od prac domowych.

Julia Ławniczak z klasy 5c