policja
Nowy rocznik k.0 i kl. I wkroczył w progi naszej szkoły. Z myślą o nich i o ich bezpieczeństwie w poniedziałek 24 września zostały zorganizowane i przeprowadzone zajęcia edukacyjne na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. 
Jak zwykle zasady ruchu drogowego dzieci, z uwzględnieniem szczególnie przepisów dotyczących poruszania się po chodnikach, przechodzenia przez jezdnię itp. zostały przedstawione naszym uczniom przez fachowców w tej dziedzinie, jakimi są pracownicy Policji. Znana na pewno wszystkim Pani Anna Szczerba, odpowiedzialna za te zakres zadań Policji – czyli współpracę ze szkołami, przypomniała najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. W ciekawej, zrozumiałej formie zaprezentowała i omówiła im najważniejsze reguły. Uczniowie z dużą uwagą wysłuchali słów prowadzącej, wykazali się sporą dozą wiedzy w tym zakresie. Dzieci doskonale wiedziały, jak należy zachować się podczas przejścia przez ulicę oraz dlaczego należy nosić odblaski.
Najważniejsze teraz oczywiście, aby teoria została zastosowana w praktyce, podczas codziennej ich drogi do szkoły i ze szkoły.