cybernacja

WARSZTATY W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU KSZTAŁTOWANIA BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ W INTERNECIE „CYBERNAUCI”

Nie pierwszy raz w naszej szkole podejmuje się szereg inicjatyw związanych z bezpieczeństwem. Jednym z ważniejszych aspektów tego zagadnienia jest na pewno mądre, bezpieczne wykorzystanie możliwości Internetu.

Oprócz codziennej edukacji prowadzonej przez naszych nauczycieli realizujemy wiele projektów Ogólnopolskich. Takim jest właśnie projekt Cybernauci. Jego celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczyciel. Oprócz warsztatów dla uczniów przewidziane są w najbliższym czasie warsztaty dla nauczycieli i rodziców. Na stronie programu można pobrać wiele ciekawych materiałów dotyczących wszystkich aspektów bezpiecznego korzystania z Internetu oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych

 

 

cyber
Realizacja warsztatów rozpoczęła się 19 września a uczestniczyli w nich uczniowie klasy II C i III A. Przeprowadziła je trenerka programu pani Kinga, która porwała dzieci w świat wiedzy o bezpiecznym Internecie

Bardzo nieschematyczne, pełne różnorakich, ciekawych wzbudzających zachwyt dzieci aktywności, niesamowicie profesjonalny, bezpośredni sposób prowadzenia warsztatów przez prowadzącą, zachwyciły dzieci, spowodowały ich niezwykłą koncentrację i kreatywność. Zabawa w programowanie, pajęczą sieć, podczas której mogliśmy się dowiedzieć – co nasi uczniowie najbardziej lubią robić w Internecie, wspólnie uzupełnienie kodeksu bezpiecznego użytkownika Internetu i wiele innych działań spowodowały, iż dwugodzinne zajęcia minęły niepostrzeżenie.

Wych. kl. 2c, 3a- Beata Biniecka, Anna Tracz