b_350_250_16777215_00_images_2018_2018_09_17_logo.jpg

Kiedy 15 września 2003 roku trafiła do rąk amerykańskich czytelników książeczka „The Dot” napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa nikt nie przypuszczał, że historia Vashti – dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości poruszy serca tak wielu i stanie się symbolem Międzynarodowego Dnia Kropki.

Nie mogło oczywiście zabraknąć tego dnia w naszej szkole. Wszyscy nauczyciele klas 0-3 wraz z ze swoimi uczniami z wielkim entuzjazmem podjęli się różnorakich aktywności szerzących ideę kropki.

KROPKA DAŁA NAM MOC!
Oficjalnie dzień te zawsze przypada na 15 września, ale w naszej placówce miał on miejsce w piątek -14 września. Wielorakie działania, jakie podejmowali uczniowie klasy”0”, klas pierwszych- I a, I b, I c, klas drugich- II a, II b, II c i klasy III a podczas całego tygodnia poprzedzającego piątkowy finał udowodniły, że nasi uczniowie mają olbrzymi potencjał i każdy uczeń, przy odpowiedniej zachęcie, jaką otrzymuję od swojego nauczyciela może wiele. Były więc zajęcia plastyczne, sportowe, matematyczne, muzyczne, komputerowe, zajęcia w kodowania i programowaniu, oczywiście wszystko z kropką w roli głównej. W dniu finału idee kropki upowszechnialiśmy także wśród nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Każdy z nich w narysowanej przez siebie kropce mógł pochwalić się swoim talentem.  

Świetna akcja, która nie tylko wyzwoliła wśród uczniów tak wiele kreatywności, ale chyba najcenniejszą rzeczą dla uczniów i nas nauczycieli klas `0-3 było to, że kropka nas połączyła do wspaniałej, wspólnej nauki, zabawy i zjednoczyła wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej.

Kropka to symbol wiary w siebie, w swoje umiejętności i pokazania, że każdy z nas, jeśli tylko uwierzy w siebie może niesamowicie wiele i myślimy, że nasi uczniowie podczas świętowania Dnia Kropki  udowodnili to w 100 procentach.

Opr. Nauczyciele klas 0-3