mama
16 maja w klasie I a odbyły się zajęcia z udziałem mam z okazji zbliżającego się DNIA MATKI. Celem zajęć było przybliżenie form i metod nauczania w zespole klasowym, także uświadomienie mamom ich roli i ważności w życiu dziecka. Podczas zajęć uczniowie wypowiadali się na temat swoich mam. Następnie przeprowadzili wywiad z mamami. Mamy opowiadały o swoim dzieciństwie, a konkretnie o ulubionych zajęciach w szkole, zabawach itp. także o swoich dzieciach, o sposobie spędzania  z nimi czasu, wspólnych zajęciach. Pracowały również z dziećmi w grupach wykonując powierzone zadania. Na zakończenie dwugodzinnych zajęć było wspólne śpiewanie, krótki koncert dzieci na dzwonkach chromatycznych, życzenia, podziękowania oraz kwiaty. Warto organizować takie zajęcia. Sprzyjają one tworzeniu poczucia emocjonalnych więzi rodziców z dziećmi.