nocka
Nocka w szkole brzmi ciekawie? okazuje się że tak :) Nie było nudno... Uczniowie klas gimnazjalnych w składzie: Ewa Soroka, Aleksandra Kulinicz, Weronika Lalik, Olaf Szyszka, Michał Teodorczyk. Paweł Sikora, Jakub Miksa, Martyna Nawara, Sebastian Matela mieli do wykonania mnóstwo zadań nocnych w szkole:
1) Złożenie puzzli okładek książkowych i odnalezienie konkretnych tytułów książek na półkach w bibliotece; 
2) Głucha noc - czyli warsztaty języka migowego - uczyliśmy się jak mówić bez używania głosu;
3) Podchody książkowe - uczniowie podzieleni w grupy mieli za zadanie odnalezienie pierwszej wskazówki w konkretnej książce na półce w bibliotece i odnalezienie na terenie szkoły 10 zakładek do książęk, podążając zgodnie ze wskazówkami;
4) Tajemnice skrzyni - Zabawa polegająca na wyciąganiu rzeczy charakterystycznych dla tytułów znanych książęk :);
5) Jaka to melodia? - wskaż tytuł utworu :) 
6) Gry i zabawy (scrable, kalambury, planszówki, zgadywanki i wyzwania)
7) Pytania i zadania - uczniowie odpowiadali na kilka pytań związanych z bibliotekę i szkołą oraz wykonywali zadania którego treść znaleźli na karteczce (policzyli wszystkie schody, drzwi, dzwonki, krzesła, regały, gazetki szkolne itd. Niejednokrotnie zaczynali liczenie od początku :)
8) Wspólnie czytaliśmy fragmenty książki ,,Anioły i Demony" Dana Browna, obejrzeliśmy ekranizację filmu, a następnie odbyła się burzliwa dyskusja na temat porównania ekranizacji filmowej do książki;
9) Cicho wszędzie, głucho wszędzie... - Co to będzie, co to będzie ? - Konkurs na najlepsze opowieści grozy uczestników spotkania...
Nocka w szkole zakończyła się o 9 rano :) Uczniowie opuścili szkołę z uśmiechami na twarzy i stwierdzili, że była to niezapomniana noc... :)
Organizator: Martyna Wójcik, Agata Jakubcewicz, Agnieszka Czyżak.