finał
W dniu 24.04.2018r. w sali Szkoły Podstawowej nr 59 w Szczecinie przy ul. Dąbskiej odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Ręcznej – chłopców, w którym udział brali młodzi szczypiorniści z naszej szkoły. Drużyna nasza wystąpiła w składzie: Jurzysta Miłosz, Łuczyszyn Jakub, Szymański Mieszko, Grygowski Bolesław, Babirecki Miłosz, Szczyrba Filip, Lewandowski Wojciech, Kaczmarek Kamil, Kałużny Nikodem, Mikołajewski Wiktor, Bartos Gabriel, Nykiel Cyprian, Krugły Mateusz, Maciejewski Gracjan opiekun Artur Danilewski.

W zawodach uczestniczyły zespoły ze szkół: SP 59 Szczecin – organizator turnieju, SP 55 Szczecin, SP Węgorzyno, SP 1 Nowogard. Turniej był bardzo emocjonujący. Po wyrównanych pojedynkach, stojących na bardzo wysokim poziomie sportowym pierwsze miejsce zajęła SP nr 55 Szczecina. Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce.

Czwarte miejsce w województwie zachodniopomorskim to wielki sukces naszych młodych piłkarzy. W drodze do turnieju wojewódzkiego wygrali turniej gminny, powiatowy. W turnieju regionalnym pokonali szkoły z powiatów – Kołobrzeski, Kamieński, Gryficki a w turnieju półfinałowym drużynę z Koszalina co było wielką niespodzianką tego turnieju.

Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.

Gratulacje dla całego zespołu oraz trenera Pana Artura Danilewskiego.