asy z klasy
Dnia 25. 04. 2018 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1 Nowogardzie odbył się XIII Miejsko – Gminny Konkurs Matematyczne Asy z IV klasy.

Brało w nim udział po trzech najlepszych matematyków ze szkół podstawowych naszego miasta. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy matematycznej oraz zachęcanie uczniów do logicznego myślenia i wykorzystania wiedzy matematycznej w działaniach praktycznych.

Uczestnicy konkursu w ciągu 60 minut rozwiązywali 12 zadań różnego typu. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wyrównany, komisja zrezygnowała z dogrywki przyznając uczestnikom dwa miejsca II i dwa miejsca III.

Tytuł „Matematycznego Asa z IV klasy” zdobyła: Marika Sobianek Szkoła Podstawowa Wierzbięcin;

II miejsce Aleks Sokołowski Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowogardzie

Bartłomiej Modrzejewski Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowogardzie

III miejsce Marcel Siekiera i Tomasz Grygowski Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowogardzie;

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nowogardzie

II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nowogardzie

III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Nowogardzie

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a nauczycielom za ich przygotowanie i pracę w komisji konkursowej.

Organizatorzy konkursu

Aleksandra Demkowicz