pogotowie
Dnia 26.04.2018r.  uczniowie klasy I C ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Nowogardzie byli na wycieczce w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Szczecin Filia Nowogard.

Dzięki uprzejmości ratowników medycznych dzieci miały możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem tej placówki oraz osobami pracującymi na różnych stanowiskach.

Podczas spotkania można było nie tylko zobaczyć i dotknąć urządzeń wewnątrz karetki, ale poczuć się przez chwilę jak prawdziwy pacjent. Największą radość sprawiły dzieciom specjalistyczne nosze i zajęcie miejsca kierowcy karetki. W trakciespotkania zostały przypomniane zasady zachowania w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi Samek i Arturowi Pietrzyckiemu za oprowadzenie nas po placówce i przekazanie  bardzo

ciekawych informacji na temat działania Pogotowia Ratunkowego.

Wychowawca kl.I C Beata Biniecka