tropikalna
Piątego kwietnia uczniowie klas 3a. 6a, 7c ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z opiekunami Elżbietą Grad, Anitą Rybus, Anną Łysiak, Agnieszką Dziekanowską i Anną Ochocką wybrali się na wycieczkę na „Wyspę Tropikalną” koło Berlina. Jest to największa w Europie tropikalna kraina. Park wypoczynkowy mieści się w dawnej hali produkcyjnej sterowców w największym samonośnym hangarze świata. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Odpoczywaliśmy na plaży Morza Południowego, szaleliśmy na Magicznej Lagunie wyposażonej w kanał ze sztucznymi falami, na dwóch podziemnych ślizgawkach , w jaccuzi oraz w grocie z wodospadem .Kolejną atrakcją wyspy był lot balonem i oryginalne budowle z dalekich krajów Mogliśmy korzystać z wieży ze zjeżdżalniami wodnymi o wysokości 27 m, gdzie zjeżdżało się z 4 różnych ślizgawek- od łagodnej familijnej z oponami po ślizgawkę turbo. Najmłodsi uczestnicy bawili się w klubie dla dzieci Tropino – krainie zabawy i fantazji. Jest to wielki obiekt wspinaczkowy z przyległym kojcem pełnym piłeczek oraz mini torem kartingowym. Odkrywaliśmy tajemnice Lasu Tropikalnego, w którym znajduje się 50 000 roślin. Można było zobaczyć żółwie i ostroszowce, flamingi, pawie, złote bażanty, chińskie przepiórki czy gekony. W strefie zewnętrznej „Amazonia” można było skorzystać z dwóch odkrytych basenów i sztucznej rzeki Whitewater River – najdłuższej dzikiej rzeki w Niemczech. Wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń. Polecamy wszystkim.