konkurs recytatorski
W czwartek, 22 marca br. w Goleniowie odbył się powiatowy etap Małego Konkursu Recytatorskiego. Pomysłodawcą tej teatralnej przygody jest Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, gdzie odbywają się eliminacje wojewódzkie. Celem konkursu jest poszukiwanie utalentowanych młodych ludzi na terenie całego województwa.

Uczniowie z kilku szkół z powiatu rywalizowali ze sobą o zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego. Do zmagań na szczeblu powiatowym przystąpiło też troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 1:Angelika Sikora z klasy 7c, Olga Gargulińska z klasy 5b, Paweł Sikora z klasy 3a

Uczniowie zaprezentowali się na scenie Goleniowskiego Domu Kultury przed jury, którego przewodniczącą była pani Ewa Sobczak – aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie. Członkami komisji byli: pani Iwona Mirońska-Gargas - prowadząca Studio Teatr w Szczecinie oraz pan Marcin Gargas – recytator, aktor, laureat Ogólnopolskich Przeglądów Recytatorskich.

Dało się zauważyć wielki profesjonalizm młodych recytatorów, ich ogromne zaangażowanie oraz wysiłek, jaki włożyli w swoje występy. Poziom był bardzo wysoki. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że w zmaganiach pozaszkolnych godnie reprezentują „Jedyneczkę”!

Cała trójka wróciła z wyróżnieniami i w znakomitych humorach. Jest to dla naszych uczniów ogromny sukces, doświadczenie i motywacja do tego, by sięgać wyżej!

Gratulujemy!