wybieram wode

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę”. Program ten to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii.  Celem programu „Wybieram wodę” jest edukacja w zakresie prawidłowego nawodnienia organizmu oraz promocja racjonalnego gospodarowania wodą i  jej oszczędzanie.  

W ramach tego projektu w klasach I-VII zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne podczas których uczniowie dowiedzieli się m.in., jaka jest rola wody w organizmie, dlaczego jest ona niezbędna do życia, ile wody dostarczamy i tracimy w ciągu dnia, który narząd ma najwięcej wody. Poznali również zasady gospodarowania wodą i rolę prawidłowego nawodnienia naszego organizmu. 
 
Beata Biniecka Pan Ł.Włodek i Pani D.Plichta  realizując projekt, zorganizowali także zajęcia plastyczne na najciekawszy plakat pod hasłem „Wybieram wodę” . W klasach I C, II A i III A uczniowie wykonali postać Wodolubka z butelek plastikowych.
    Zajęcia stanowiły ważny element profilaktyki zdrowotnej, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się, jak ogromne znaczenie dla organizmu człowieka ma picie wody.