kangur
W dniu 15 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „"Kangur Matematyczny 2018". Inicjatorem Konkursu jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontieres" w Paryżu. W Polsce organizacją konkursu zajmuje się Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu. Koordynatorem konkursu w naszym województwie jest Szczecińskie Towarzystwo Matematyczne Kangur. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. W tym roku w naszej szkole wzięło w nim udział 53 uczniów lubiących matematyczne zadania i łamigłówki. Uczniowie pisali test w pięciu kategoriach: Żaczek - uczniowie klas drugich, Maluch-uczniowie klas trzecich i czwartych, Benjamin - uczniowie klas piątych i szóstych, Kadet – uczniowie klas VII i II gimnazjum oraz Junior – uczniowie klas III gimnazjum. Na rozwiązanie testu wszyscy uczniowie mieli  75 minut. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja: M. Pastusiak, E. Flis-Żabecka, E. Grad i K. Falkowska-Simińska. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.