MATEMATYCZNE ASY Z VI KLASY
XIII MIEJSKO – GMINNY KONKURS MATEMATYCZNE ASY Z VI KLASY

Dnia 22. 02. 2018 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1 Nowogardzie odbył się XIII Miejsko – Gminny Konkurs Matematyczne Asy z VI klasy.
Brało w nim udział po trzech najlepszych matematyków ze szkół podstawowych naszego miasta. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy matematycznej oraz zachęcanie uczniów do logicznego myślenia i wykorzystania wiedzy matematycznej w działaniach praktycznych.
Uczestnicy konkursu w ciągu 60 minut rozwiązywali test składający się z 15 zadań zamkniętych i jednego otwartego. Prace uczniów sprawdzała komisja złożona z opiekunów. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wyrównany, aż trzech uczniów otrzymało najwyższą ilość punktów. Komisja zdecydowała o przeprowadzeniu dogrywki, która miała wyłonić najlepszego matematyka z klas VI. W dogrywce o tytuł Matematycznego Asa, walczyli: Jakub Kędzierski, Bolesław Grygowski i Aleksandra Borkowska.

 

Tytuł „Matematycznego Asa z VI klasy” zdobył: Jakub Kędzierski Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowogardzie;
II miejsce Aleksandra Borkowska Podstawowa Nr 4 w Nowogardzie;
III miejsce Bolesław Grygowski Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowogardzie;

Klasyfikacja drużynowa, przedstawiała się następująco:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nowogardzie
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nowogardzie
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Nowogardzie
Gratulujemy zwycięzcom!!!

Organizatorzy konkursu
Elżbieta Flis - Żabecka i Maria Pastusiak