,,Dbamy o zęby” – spotkanie ze stomatologiem

zeby
Zabiegi higieniczne to sprawa dla dorosłych całkiem zwyczajna, ale dla dziecka to szereg trudności do pokonania i wyuczenia. Profilaktyka jamy ustnej to temat do którego należy jak najczęściej powracać.

Dnia 22.02.2018 roku uczniowie z klasy I c z naszej szkoły odwiedzili gabinet stomatologiczny pani doktor Krystyny Szeronos , w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Profilaktyka próchnicy zębów u dzieci w wieku szkolnym’’. Podczas spotkania, pani doktor opowiedziała o prawidłowym sposobie mycia zębów, wspólnie z dziećmi ustaliła dietę właściwą dla zdrowych zębów i kości oraz pokazała narzędzia dentystyczne.

Celem spotkania było również , zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mam nadzieję, że od tej pory już nikt z dzieci nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze.

Wychowawczyni Beata Biniecka wraz z uczniami dziękuje Pani doktor Krystynie Szeronos za przeprowadzenie pogadanki profilaktycznej dla uczniów.