ortografia
„Jedyneczka” znowu najlepsza! W poniedziałek, 19.02.2018 w naszej szkole odbyły się eliminacje do Miejsko-Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”. Konkurs zorganizowano dla klas VI-VII. Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda, zatem uczniowie musieli wykazać się doskonałą znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Poziom był tak wysoki, że o poszczególnych miejscach zadecydowały… przecinki!

Wyłoniono troje laureatów:

- Klara Kraszewska, klasa VIIc

- Karolina Iwan, klasa VIIa

- Weronika Marzysz, klasa VIIa

Zwyciężczynie 21.02.2018 r. wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, by tam zmierzyć się z uczniami z innych szkół z gminy Nowogard.

Niezmiernie miło nam poinformować, że „Mistrzem Ortografii” gminy Nowogard została Klara Kraszewska. Karolina Iwan oraz Weronka Marzysz zajęły drugie miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w ortograficznych zmaganiach!